IntertrafficUluslararası Intertraffic Fuarı iki yılda bir İstanbul’da yapılmaktadır. Avrasya ve Orta Doğu'nun en
büyük, Avrupa'nın en büyük 2. trafik teknolojileri fuarıdır. 26 ülkeden 400’e yakın ulusal ve uluslararası marka katılmaktadır. Katılımcılar arasında Almanya, Amerika, Avusturya, Avustralya, Belçika, Rusya, Bulgaristan, Çin, Fransa, Hollanda, Polonya gibi ülkeler bulunmaktadır.


İstanbul Fuar Merkezi'nde kapılarını açan fuarda kent içi ve şehirlerarası yolcu ve yük taşımacılığında kullanılan taşıtlar, toplu ulaşım sistemlerindeki gelişmeler, trafik yönetimi ve planlaması, ulaştırma yönetiminde yer alan tüm kurumlar ve bunlar arasındaki koordinasyon, yol güvenliği ve güvenliğin arttırılmasında kullanılan tüm ekipmanlar, akıllı ulaşım sistemleri ve bu alandaki son teknolojik gelişmeler ziyaretçilere sergilendi.Ayrıca ulaştırma ve trafiğin değişik konularında bilimsel toplantılar, bilimsel paneller yapılmaktadır.

Fuar Bakanlığımız, Karayolları Genel Müdürlüğü, İstanbul Valiliği, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, T.C.Marmara ve Boğazları Belediyeler Birliği, Emniyet Genel Müdürlüğü trafik şube müdürlükleri ve Bahçeşehir Üniversitesi Uygar Araştırma Merkezi tarafından da desteklenmektedir.Detaylı bilgi için:http://www.intertrafficistanbul.com/